Technik transportu drogowego oraz kierowca mechanik

Technik transportu drogowego oraz kierowca mechanik

czytaj więcej...
Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym

Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym

czytaj więcej...
Technik budownictwa kolejowego

Technik budownictwa kolejowego

czytaj więcej...
Polub nasz fanpage na Facebook

Polub nasz fanpage na Facebook

czytaj więcej...

KONKURS „ZOSTAŃ SZKOLNYM MISTRZEM SUDOKU”

„Do poznania MATEMATYKI nie prowadzi królewska droga.” (Euklides)

Zapraszam WSZYSTKICH uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie MISTRZ SUDOKU.

I etap „TRENING”

Uczniowie otrzymują 3 łamigłówki sudoku do rozwiązania w domu. Do kolejnego etapu przechodzi osoba, która prawidłowo rozwiąże otrzymane diagramy i odda w wyznaczonym terminie nauczycielowi.11. III (poniedziałek) uczniowie otrzymują diagramy. Termin oddania: 15. III (piątek) do godziny 10.00. Rozwiązane diagramy składamy u nauczyciela matematyki. Wyniki zostaną podane 18.III.

II etap „PÓŁFINAŁ”

Uczniowie otrzymują dwa diagramy do uzupełnienia. Do kolejnego etapu przechodzi osoba, która prawidłowo rozwiąże otrzymane diagramy w wyznaczonym czasie. Termin: 21.III (czwartek) o godz. 13.10, w sali 24. Wyniki zostaną podane 22.III na szkolnej stronie internetowej.

III etap „FINAŁ”

Uczniowie otrzymują do uzupełnienia jeden diagram sudoku w ustalonym czasie. Tytuł „SZKOLNEGO MSTRZA SUDOKU” otrzymuje uczestnik, który w najkrótszym czasie prawidłowo uzupełni diagram sudoku. Termin: 25.III (poniedziałek), w sali 24. Wyniki zostaną podane 26. III na stronie internetowej szkoły.

Przewidziane nagrody:

 „ Szkolny Mistrz Sudoku”– otrzymuje ocenę 6 z matematyki, dyplom i cenną nagrodę rzeczową.

 II i III miejsce – otrzymują ocenę 5 z matematyki, dyplom i nagrodę rzeczową.

 wyróżnieni – dyplom i nagrodę rzeczową.

SUDOKU ( z japońskiego pojedynczy numer) to cyfrowa krzyżówka, jej celem jest wstawienie cyfr od 1 do 9 w każde z pól diagramu – siatki złożonej z 81 kratek, które ułożone są w kwadrat o bokach długości 9 kratek. Cały diagram jest podzielony na obwiedzione pogrubioną linią mniejsze kwadraty o wielkości 3×3 każdy. Na początku gry w kilku kratkach cyfry są już wstawione. Każda z cyfr może wystąpić tylko raz w rzędzie, kolumnie i małym kwadracie. Rozwiązanie SUDOKU wymaga głównie cierpliwości i odrobiny logicznego myślenia.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

 

Koordynator konkursu:

Renata Mrozik