Uroczysta Gala

14 marca 2017 odbyła się w naszej szkole Uroczysta Gala podsumowująca praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus+. Głównymi bohaterami imprezy byli uczestnicy projektu, którzy odbyli czterotygodniową praktykę w ośrodku Vitalis w Schkeuditz niedaleko Lipska w Niemczech. Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni Goście – przyjaciele szkoły, rodzice uczestników projektu, nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas spotkania uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności i doświadczenia zdobyte w czasie praktyki oraz opowiedzieli o atrakcjach turystycznych i krajoznawczych. Ważnym punktem programu było wręczenie praktykantom certyfikatów zdobytych w wyniku odbytego stażu, mi.in.: Europass-Mobliność i ECVET. Wszyscy uczestnicy projektu są zdania, że praktyka zagraniczna podniosła ich kwalifikacje zawodowe, dała im możliwość udoskonalenia posługiwania się językami obcymi, pozwoliła na nawiązanie nowych znajomości, w tym międzynarodowych, uczyniła ich ludźmi bardziej otwartymi, kreatywnymi i pewnymi siebie, co w przyszłości powinno im ułatwić start na rynku pracy.

Anna Matlok – Koordynator Projektu Erasmus+