Technik transportu drogowego oraz kierowca mechanik

Technik transportu drogowego oraz kierowca mechanik

czytaj więcej...
Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym

Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym

czytaj więcej...
Technik budownictwa kolejowego

Technik budownictwa kolejowego

czytaj więcej...
Polub nasz fanpage na Facebook

Polub nasz fanpage na Facebook

czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich

3 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IV Technikum  wraz z wychowawcą wybrali  się na wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Muzeum to jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w naszym województwie. Placówka ma charakter interaktywny, za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, zwiedzający zostają przeniesieni w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku.
W klimat przełomowych wydarzeń lat 1919- 1922 wprowadziła nas projekcja krótkometrażowego filmu o Powstaniach Śląskich i Plebiscycie, opowiadającego jednocześnie o pogmatwanych losach śląskich rodzin.  Zgromadzone eksponaty oraz nowoczesny sposób przekazywania wiedzy były niezwykle ciekawe.

Szczególnym  zainteresowaniem naszej grupy cieszyły się oryginalne egzemplarze broni powstańczej, przejażdżka zabytkowym tramwajem, możliwość odbicia odznaki powstańczej, wnętrze klasy szkolnej zamienionej na salę głosowania plebiscytowego, a także pracownia fotograficzna.

Grażyna Szynol