Technik transportu drogowego oraz kierowca mechanik

Technik transportu drogowego oraz kierowca mechanik

czytaj więcej...
Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym

Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym

czytaj więcej...
Technik budownictwa kolejowego

Technik budownictwa kolejowego

czytaj więcej...
Polub nasz fanpage na Facebook

Polub nasz fanpage na Facebook

czytaj więcej...

Wycieczka przedmiotowa do Muzeum Izba Pamięci Kopalni „Wujek”

Klasa IIIT wzięła udział w lekcji muzealnej prowadzonej w Muzeum Izba Pamięci Kopalni „Wujek”. Muzeum mieści się przy ulicy Wincentego Pola 65, w pobliżu miejsca, gdzie 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji kopalni, zastrzelono 9 górników. Uczestnicy zwiedzali Muzeum, które jest podzielone tematycznie na dwie części.Pierwsza obejmuje historię kopalni, od momentu jej powstania w 1899 r. aż do czasów obecnych. Druga część jest poświęcona w całości wydarzeniom z 16 grudnia 1981 r. i zawiera dokładną makietę kopalni z odzwierciedleniem przebiegu pacyfikacji, autentyczne eksponaty oraz inscenizację starcia górników z ZOMO.

Uczniowie klasy III T oglądali również film pt. „Życiorysy z bliznami” i mieli przyjemność poznać uczestnika wydarzeń z 16 grudnia 1981 r., p. Stanisława Płatka przewodniczącego komitetu strajkowego w Kopalni „Wujek”, który podczas pacyfikacji został ranny , następnie aresztowany i osądzony. Zajęcia, bardzo ciekawe, prowadzone przez p. Stanisława Płatka przybliżyły przeszłość znaną tylko z podręczników. Zachęcamy do udziału, naprawdę warto!

Organizator i opiekun: Grażyna Szynol

no images were found