Technik transportu drogowego oraz kierowca mechanik

Technik transportu drogowego oraz kierowca mechanik

czytaj więcej...
Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym

Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym

czytaj więcej...
Technik budownictwa kolejowego

Technik budownictwa kolejowego

czytaj więcej...
Polub nasz fanpage na Facebook

Polub nasz fanpage na Facebook

czytaj więcej...

Z dziejów ulicy Warszawskiej

„Z dziejów ulicy Warszawskiej” –
 wystawę fotografii, pocztówek i map przygotowało i udostępniło naszej szkole Muzeum Historii Katowic. Uczniowie i pracownicy ZS nr 7 mają niebywałą okazję i przyjemność  podziwiać przygotowaną ekspozycję.


Ulica Warszawska to jedna z najważniejszych ulic w Katowicach, w dzielnicy Śródmieście. Przy niej powstał pierwszy w Katowicach hotel i pierwsza apteka. W XIX wieku był to ważny trakt, prowadzący do Mysłowic. Można odnieść wrażenie, że to bardziej aleja niż ulica, szeroka, przestronna, z ciekawą zabudową, a powstała jeszcze zanim narodziło się miasto. Obecnie  stanowi główny szlak pieszo-komunikacyjny ścisłej strefy centrum miasta.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią ulicy Warszawskiej do odwiedzenia naszej szkoły.

W dniu 24 października br. o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta akademia „ W samo południe – w hołdzie powstańcom śląskim” z okazji rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego uwieńczona uroczystym zamknięciem wystawy.