Projekt edukacyjny 2015

W dniu 2 czerwca 2015 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Projektów, czyli prezentacja obowiązkowych projektów edukacyjnych w wykonaniu klasy II G. W bieżącym roku szkolnym uczniowie zrealizowali 4 projekty.

Na dobry początek obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat: „Wpływ prawidłowego odżywiania na zdrowie fizyczne” oraz zostaliśmy poczęstowani przepysznymi wegetariańskimi kanapkami. Był to projekt realizowany przez uczennice pod kierunkiem Pani Ewy Oterman.

Kolejna grupa, pracująca pod kierunkiem Pana Łukasza Lesińskiego, zaprezentowała temat: „Muzyka w krajach niemieckojęzycznych”. Zostaliśmy przeniesieni w świat wielkich twórców muzyki poważnej takich jak: Mozart, Beethoven, Strauss. Nie zabrakło również muzyki takich wykonawców jak:  Modern Talking, DJ Bobo, Die Toten Hosen czy Rammstein.

Następnie dzięki grupie Pani Renaty Mrozik udaliśmy się na „Spacer po Załężu”. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca tej jednej z najstarszych dzielnic Katowic. Wszystkie zdjęcia zamieszczone w prezentacji multimedialnej były wykonane przez uczniów realizujących projekt.

W kolejną wędrówkę w towarzystwie Pani Aleksandry Mrozek udała się grupa, która zwiedzała Londyn. Dzięki krótkim filmikom zostaliśmy przeniesieni w świat figur woskowych Madame Tussaud, byliśmy świadkami zmiany warty przed pałacem Backingham, spojrzeliśmy na miasto przez Oko Londynu.

Udział w projekcie edukacyjnym był okazją do zdobycia nowych umiejętności i poszerzenia wiedzy. Już dziś zapraszamy na kolejny Festiwal Projektów za rok.

Koordynator projektów edukacyjnych – Anna Matlok

no images were found

 

 

 

Udostępnij ten post
Skip to content