W Fiacie Auto Poland

Tradycją naszej szkoły są wycieczki przedmiotowe do fabryki samochodów Fiat Auto Poland w Tychach.Młodzież ucząca się w naszym zespole w klasach ponadgimnazjalnych tj.w szkole zawodowej i technikum raz w cyklu nauki uczestniczy w tej wycieczce.W fabryce samochodów profesjonalni zakładowi przewodnicy zapoznają młodzież z historią zakładu i bieżącą produkcją.Młodzież poznaje poszczególne wydziały tj.spawalnie,lakiernie i montaż.Poznają całą linię  technologiczną montażu samochodu a także organizację i automatyzację wykonywanych prac.

W bieżącym roku szkolnym w takiej wycieczce przedmiotowej uczestniczyły

następujące klasy tj.

klasa I technikum 1 pażdziernika 2013r.

klasa I zawodowa 25 pażdziernika 2013r.

klasa II zawodowa 10 grudnia 2013r.

Wycieczki te umożliwiają młodzieży poznanie warunków i możliwości pracy w przyszłości ponieważ są to klasy o specjalności – mechanik pojazdów samochodowych. Młodzież uczestniczyła w tych wycieczkach pod opieką poszczególnych wychowawców i nauczyciela przedmiotów zawodowych.