Program Parlamentu Europejskiego (EPAS)

Zespół Szkół nr 7 bierze udział w Programie Parlamentu Europejskiego (EPAS – European Parliament Ambassador School Programme), angażując się w różne inicjatywy edukacyjne mające na celu poszerzanie wiedzy na temat Europy, Unii Europejskiej oraz demokracji.

W ramach tego programu uczniowie biorą udział w licznych spotkaniach z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, które skupiają się na różnorodnych aspektach życia społecznego i politycznego. Tematyka spotkań i warsztatów obejmuje m.in. historię Unii Europejskiej, prawa człowieka, tolerancję, cyberprzemoc, przemoc rówieśniczą, ekologię oraz ochronę środowiska.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w Euroscoli – konkursie wiedzy o UE. Realizowała także szereg projektów związanych z prawami człowieka, ekologią, przygotowywała podcasty na temat samochodów elektrycznych i bioróżnorodności.

Cyklinie organizowane są wyjazdy do innych szkół zaangażowanych w ten program, umożliwiające wymianę doświadczeń oraz pogłębianie wiedzy. Szczególnie warto podkreślić wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a kolejne takie wydarzenia planowane są w najbliższej przyszłości. Ostatnio uczniowie mieli również okazję odwiedzić Biuro Parlamentu Europejskiego oraz Sejm RP w Warszawie.

Grupa uczniów zaangażowanych w projekt EPAS jest otwarta i chętnie zapraszamy wszystkich do udziału w Programie. Jeśli jesteś kreatywny i nie boisz się wyzwań – dołącz do projektu EPAS!