Nasze osiągnięcia

11 października 2023 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024.

Miło nam ogłosić, że nagrodę otrzymał również nasz uczeń klasy II TA – Bartosz Godula. Dyplom został uroczyście wręczony przez Śląskiego Kuratora Oświaty Panią Urszulę Bauer.

Uczniowie naszej szkoły Marcin Króli Patryk Kołodziej otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023

Udział w akcji „Szkoła pamięta”

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-11-placowek-wzielo-udzial-w-akcji-mein-szkolapamieta-dziekujemy.

Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

7 października 2022 odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do   samochodu pokazowego BMW. Samochód ten otrzymaliśmy w od firmy BMW Group Polska w ramach realizacji projektu „BMW dla Szkół”.

Samochód zostanie wykorzystany do wielu ciekawych lekcji  z przedmiotów zawodowych. Pozwoli zapoznać się z najnowszą technologią, pomoże w zrozumieniu trudnych zagadnień z dziedziny elektryki i elektroniki  samochodowej, przyczyni się do podniesienia atrakcyjności lekcji, pomoże rozbudzić zainteresowania uczniów, wpłynie na motywację uczniów do nauki.

Nasze osiągnięcia zawodowe:

Marcin Król i Norbert Pach udział w finałach Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w Poznaniu 7.04.2022. Uczniowie zostali zakwalifikowani do ścisłego finału spośród 3300 drużyn startujących z całej Polski. Konkurs objęty patronatem MEiN,

Michał Chechelski i Marcin Król III miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Młodych Mechaników VR 26.10.2021r. W Dąbrowie Górniczej,

Marcin Król, Kacper Nowak, Norbert Pach, Maksymilian Maciąg – kwalifikacja do półfinały konkursu Young Car Mechanic orgaznizowanego przez Inter Cars,

Bardzo wysoka zdawalność kwalifikacji zawodowych,

Zagraniczny staż i otrzymanie certyfikatu Europass Mobilność: Enders,

Akademia Młodego Mechanika V8 Team – szkolenia i certyfikaty

Pozostałe osiągnięcia

zajęcie III miejsca przez ucznia klasy 3B w konkursie fotograficznym nt. “Ulice Załęża” zorganizowanym przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach

• -zajęcie I, II i III miejsca w Memoriale Patryka Kasprzaka w tenisie stołowym
  • udział ucznia klasy 3 B w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2022 The English Language Content, zorganizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej pod patronatem naukowym instytutu filologii angielskiej przez Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe „Delta” dla uczniów wszystkich typów szkół

– organizacja kolejnej edycji projektu Erasmus+

udział uczniów klasy 3T w konkursie “Sukces na Bank” organizowanym przez fundację BIT MASTERS

– udział uczennicy klasy 3T w konkursie literacko-plastycznym “Polskie Serce pękło. Katyń 1940”,

– udział uczniów w konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

Biuro programu „Niepodległa”

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. 11.11.2021 Polska i świat rozbrzmiały melodią Mazurka Dąbrowskiego. Braliśmy udział w oficjalnych uroczystościach i wydarzeniach, śpiewaliśmy kameralnie, w małych grupach i większych wspólnotach, w domach i na powietrzu, wśród najbliższej rodziny lub wirtualnie. Daliśmy w ten sposób świadectwo wspólnoty, która potrafi się zjednoczyć i radośnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

„Nasi wspaniali mechanicy Marcin Król i Michał Chechelski, którzy dwa tygodnie temu w I Turnieju Młodych Mechaników VR zdobyli trzecie miejsce w województwie śląskim, 10.11. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej z rąk rektora uczelni odebrali brązowe indeksy uprawniające do odbycia darmowego 1 semestru studiów inżynierskich. Uczniom, Pani Dyrektor ZS7 i opiekunowi Piotrowi Głazowi gratulował m.in. Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dr Janusz Michałek oraz Kierownik Działu Rozwoju Rynku Pracy Elżbieta Michalska.”

Scan2021-06-22_115907 (00000003)