III T w Innowacyjnym Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA AUTOLAB w Czeladzi

no images were found

Klasa III Technikum zwiedzała Innowacyjne Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA AUTOLAB w Czeladzi. To pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne mobilne centrum bezpiecznej jazdy w Polsce. W każdej z 5 stref uczniowie mogli skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych, a przy tym rozszerzyć wiedzę z zakresu współczesnej motoryzacji. Mogli dowiedzieć się m.in. jak działają najnowsze systemy bezpieczeństwa montowane w samochodach, poznali zasady przygotowania   bezpiecznej podróży, a także jak udzielać pierwszej pomocy i jak jeździć w sposób ekonomiczny. Uczniowie korzystali z wielu symulatorów, spośród których największe emocje  wzbudził symulator dachowania.

Uczestnicy wycieczki zyskali wiedzę z dziedziny ekologii, technologii, innowacji i bezpieczeństwa na drogach. Jednocześnie świetnie się przy tym bawili.

Wychowawczyni klasy

Grażyna Szynol