Wizyta w Brukseli

W dniach 12-16 października 2013 r., na zaproszenie Jana Olbrychta, Posła do Parlamentu Europejskiego, gościliśmy w Brukseli. Wyjazd był nagrodą za zwycięstwo w konkursie Fair Train. Uczestnikami wycieczki byli Natalia Bogacka, Michał Seweryn i jako opiekun Renata Mrozik, a także Patryk Misera, który reprezentował MDK Katowice.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli połączone z prelekcją Leszka Gasia, który w PE odpowiedzialny jest za organizację wizyt i spotkań zorganizowanych grup. Była to również świetna okazja do spotkania z Posłem Janem Olbrychtem oraz jego asystentami, którzy na co dzień pracują w Brukseli. W trakcie poznawania zakamarków gmachu PE odbyliśmy krótkie spotkanie z Posłem Janem Olbrychtem. Była to niepowtarzalna okazja do wykonania pamiątkowych fotografii.

Zapoznaliśmy się również z pracę Jana Olbtychta zwiedzając gabinety oraz Parlamentarium, czyli miejsce gdzie w ciekawy sposób można odkrywać kulisy prac Parlamentu Europejskiego, historię Unii Europejskiej i sposób jej działania w formie interaktywnych prezentacji i wystaw.

Nie lada atrakcją było zwiedzanie najciekawszych zabytków Leuven i Brukseli m.in. Głównego Rynku Brukseli, Łuku Triumfalnego oraz Muzeum Lotnictwa i Broni. W ramach czasu wolnego zrobiliśmy sobie wycieczkę metrem do symbolu Belgii – Atomium, które jest zlokalizowane na przedmieściach Brukseli. Byliśmy na uroczystym obiedzie z Panem Posłem, podczas spotkania robiliśmy z nim zdjęcia i otrzymaliśmy dedykację do szkolnej kroniki.

Zauroczyły nas pełne klimatu uliczki i zlokalizowane na każdym kroku sklepiki ze słynną belgijską czekoladą, wszędzie stojące rowery, często bez zabezpieczeń, chociaż trafiliśmy na belgijską pogodę trochę deszczową to i tak było wspaniale.

Mieliśmy szansę przyjrzeć się pracy naszych reprezentantów w PE oraz zobaczyć miasto nazywane sercem Europy.

Renata Mrozik

no images were found

Udostępnij ten post
Skip to content