Akcja honorowego krwiodawstwa

6 grudnia 2012 odbyła się w naszej szkole kolejna akcja honorowego krwiodawstwa przeprowadzona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. W wyznaczonej sali ustawiono trzy stanowiska do pobierania krwi i przystąpiono do wstępnych badań kandydatów na krwiodawców. Następnie zakwalifikowane osoby z uśmiechem na ustach (co widać na zdjęciach ) oddały krew.

Dawcą krwi może zostać każdy pełnoletni człowiek, który waży przynajmniej 50 kg, jest całkowicie zdrowy, przez ostatnie 6 miesięcy nie przechodził żadnych zabiegów chirurgicznych. Czas pobierania krwi wynosi ok. 5-10 min. Jednorazowo pobiera się od krwiodawcy 450 ml krwi. Po oddaniu krwi każdy otrzymuje paczkę żywnościową i ma prawo do jednego dnia wolnego od nauki.

Dziękujemy naszym krwiodawcom za poświęcenie, gratulujemy im odwagi. Ich cenny dar na pewno nie zastanie zmarnowany – otrzyma go ktoś potrzebujący.

Opiekun Szkolnego Koła Krwiodawców

Anna Matlok

no images were found

Udostępnij ten post
Skip to content