Bezpieczne wakacje nad wodą – list minister edukacji do dyrektorów szkół

– Przez ostatnie dwa miesiące utonęło w Polsce już ponad 60 osób. Uważam, tak jak i Państwo, że powinniśmy zrobić wszystko, by zapobiec tym dramatom – napisała w liście do dyrektorów szkół szefowa MEN.

Joanna Kluzik-Rostkowska zachęca dyrektorów do pokazania uczniom filmu edukacyjnego, który może uchronić ich przed tragedią. Wszystko to w ramach przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzenia wakacji.

Film pt. „Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych” przygotowali instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

Minister edukacji narodowej objęła tę inicjatywę honorowym patronatem.

„Film trwa 43 minuty, akurat tyle, by poświęcić mu jedną lekcję” – pisze w liście szefowa MEN.

Obejrzyj film.

„Ten film może uratować komuś życie, dlatego gorąco zachęcam do pokazania go uczniom” – napisała Joanna Kluzik-Rostkowska.

List minister edukacji do dyrektorów szkół.

Statystyki są przerażające. Z roku na rok liczba utonięć wzrasta. W ostatnich pięciu latach woda odebrała życie prawie 2000 osób, w tym dzieciom i młodzieży.

W  2014 r. utonęło 646 osób. To dlatego instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP przygotowali film edukacyjny „Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych”.  – Celem naszych działań jest podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznego przebywania nad wodą oraz wykształcenie prawidłowych odruchów w sytuacjach zagrożenia od najmłodszych lat – wyjaśnia Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, autor i pomysłodawca akcji edukacyjnej.

Trailer filmu

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Udostępnij ten post
Skip to content