„Budownictwo i architektura Katowic”

W dniu 12 września 2013 r. uczniowie klasy III i IV Technikum wraz z opiekunem p. mgr Grażyną Szynol uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu XIII Katowickiej Konferencji Naukowej na temat: „Budownictwo i architektura Katowic”. Uczniowie wysłuchali wykładu prof. dr hab. Ewy Chojeckiej zatytułowanego: „Przestrzenie i architektura Katowic jako miejsca wielorakich niespójnych pamięci”, a następnie przysłuchiwali się dyskusji panelowej pt. „Zmysł innowatorski w architekturze”. Młodzi ludzie obecni na uroczystości, która odbywała się w przepięknym wnętrzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, niewątpliwie wzbogacili swoją wiedzę o budownictwie i planach zabudowy Katowic w przeszłości  i współcześnie.