DROGA DO EURO. OD POMYSŁU DO PORTFELA

Uczniowie klasy I Technikum 18 grudnia uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski – Centrum Informacji o Euro oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct  – Katowice pt. „Droga do euro. Od pomysłu do portfela”.  W trakcie spotkania poruszono sprawy integracji gospodarczej Europy, funkcjonowania unii walutowej, wprowadzenia euro, zadań Europejskiego Banku Centralnego, rozszerzania strefy euro, a także wiele innych. Wszelkie wątpliwości oraz pojawiające się pytania zgromadzonych uczniów na bieżąco wyjaśniał zaproszony ekspert Centrum Informacji o Euro NBP.  Niewątpliwie największe zainteresowanie wywołała kwestia możliwości i zasadności wprowadzenia euro do Polski. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Śląskiej, w sali Benedyktynka.

                                                                                                                                                                 G.Sz.

Udostępnij ten post
Skip to content