Dzień Śląski 2018

Dzisiaj w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Śląski.     Dzięki nauczycielom i uczniom oraz przy wielkim wsparciu i współpracy „Centrum Społecznościowego – Nasze Załęże”,  Dzień Śląski 2018 przyniósł wiele uśmiechu i wzruszeń. Były śląskie piosenki i kabaretowe skecze. Miło było nam w tym dniu gościć wielu znamienitych gości, mi.in Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice pana Sławomira Witka, Komendanta VII Posterunku Policji pana Marcina Wieczorkiewicza, dyrektorów i nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół , przedstawicieli Wyskiego Zamku, NAU, „Maroka” i „Aniołów”. Pjawili się przyjaciele szkoły a także nasi dawni absolwenci. Na koniec świętowania każdy z uczestników mógł się poczęstować śląskim kołoczem, pajdą chelba ze smalcem, róznorodnymi szałotami, żurkiem i innymi naszymi regionalnymi potrawami.

Udostępnij ten post
Skip to content