I i II miejsce dla nas w Grze Miejskiej !

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. mgr G. Szynol i p. mgr K. Kozerą wzięli udział w grze Miejskiej pt. „Miasto Europa”, której celem była popularyzacja 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, wiedzy ogólnej o Unii Europejskiej oraz popularyzacja uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem Gry Miejskiej był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach. Uczniowie utworzyli 5 zespołów, a ich zadaniem było poruszanie  się pomiędzy poszczególnymi Punktami Kontrolnymi oraz wykonywanie następujących po sobie zadań. Punkty Kontrolne znajdowały się między innymi w Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Marszałkowskim, Bibliotece Śląskiej, na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, w kinie Światowid, w siedzibie Inkubatora Społecznej Aktywności  i innych. Za każde wykonane zadanie uczestnicy mogli otrzymać od 1 do 10 punktów; w zależności od stopnia poprawności jego wykonania.

W Grze Miejskiej  wzięły udział 24 zespoły z wielu różnych szkół. Najwięcej punktów i tym samym pierwsze miejsce zajął zespół z klasy III T w składzie: Wojtek Kiełbowicz, Michał Kowalski, Kuba Gregorczyk i Rafał Adamski. Wymienieni uczniowie otrzymali także drugą nagrodę za wykonanie wszystkich zadań w najkrótszym czasie.  Drugie miejsce zajął zespół uczniów również z klasy III T w składzie: Olek Policha, Zbyszek Piechuła, Krystian Kowolik, Mateusz Szot.

Wielkie gratulacje, świetnie się spisaliście!

Udostępnij ten post
Skip to content