I Katowicki Festiwal Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód”.

SPOTKAJMY SIĘ, MY TEŻ TAM BĘDZIEMY

Tradycją Katowic są targi edukacyjne dedykowane uczniom trzeciej klasy gimnazjum. Celem targów jest przybliżenie absolwentom szkół gimnazjalnych oferty szkół ponadgimnazjalnych, i ułatwienie podjęcia decyzji i odpowiedzi na pytanie – co dalej? O tym, że nie jest to łatwa decyzja wiedzą wszyscy dorośli, ale również młodzież bardzo poważnie podchodzi do tematu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Dlatego też niezależnie od doradztwa zawodowego, które prowadzone jest w szkołach i poradniach psychologiczno – pedagogicznych zapraszamy na targi edukacyjne. Po raz pierwszy targi „wychodzą” z obiektów zamkniętych w przestrzeń Miasta. 19 i 20 maja 2017r. zapraszamy na katowicki Rynek. O godzinie 10:00, w piątek 19 maja Waldemar Bojarun resortowy Wiceprezydent Miasta Katowice osobiście dokona otwarcia I Katowickiego Festiwalu Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód”. W piątek do godziny 15:00 zapraszamy przede wszystkim katowickie gimnazja, zaś od godziny 15:00 do 17:00, podobnie jak w sobotę w godzinach od 10:00 do 14:00,  zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. 30 katowickich szkół i zespołów szkół ponadgimnazjalnych będzie się prezentowało na płycie głównej Rynku. Na scenie zaprezentują się uczniowie poszczególnych szkół. Podczas Festiwalu każdy uczestnik będzie mógł nie tylko zapoznać się z ofertą szkół, ale również porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami oraz nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych. Miło nam też poinformować, że na uczestników I Katowickiego Festiwalu Szkół Ponadgimnazjalnych „Sięgnij po zawód” w sobotę 20 maja czeka jeszcze moc atrakcji w Katowickim Parku Leśnym do którego zaprasza Urząd Miasta Katowice i Nadleśnictwo Katowice na doroczny Piknik Rodzinny EKOODPOWIEDZIALNIE.

Ciekawy weekend, będzie się działo, a więc serdecznie zapraszamy.