III EDYCJA AKADEMII MŁODEGO KIEROWCY  

Uczniowie klasy I i II Technikum wraz z wychowawcami w dniu 22 marca 2016 r. wzięli udział w III edycji Akademii Młodego Kierowcy. Miejscem spotkania była siedziba Wydziału Nauk Społeczno-Pedagogicznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach.  

Młodzież wzięła udział w warsztatach, przeznaczonych dla młodych kierowców oraz dla osób, planujących rozpocząć swoją przygodę „za kółkiem”. Przedsięwzięcie było realizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w  Katowicach, Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach. Uczniowie wzięli udział w wykładach i warsztatach dotyczących: uczestnictwa młodych kierowców w ruchu drogowym oraz czynników mających wpływ na jego bezpieczeństwo na drogach województwa śląskiego; prawa karnego i jego wpływu na Młodego kierowcę, przestępstw i wykroczeń komunikacyjnych, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz psychologicznej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych i ich bliskim.

Celem inicjatywy było uwrażliwienie młodych ludzi na zachowania i czynniki wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zajęcia były niezwykle interesujące, warto uczestniczyć polecamy i czekamy na kolejne.

G. Sz.

Udostępnij ten post
Skip to content