IV Sportowo Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego „PRZEGIBEK 2015”

16 października uczniowie naszej szkoły (zarówno gimnazjum jak i klasy ponadgimnazjalne) wzięli udział w IV SPORTOWO-REKREACYJNYM RAJDZIE GÓRSKIM DZIECI I MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO z metą przy schronisku PTTK na Przegibku.
Celem imprezy jest integracja dzieci i młodzieży Województwa Śląskiego oraz aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych w rajdzie górskim, a także uświadomienie osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom o możliwościach aktywnego uprawiania krajoznawstwa i turystyki. Rajd ma również na celu propagowanie kultury, historii oraz walorów turystyczno-krajoznawczych Beskidu Żywieckiego.
Szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne rozpoczynały wędrówkę z Solówki udając się szlakiem czarnym do Bacówki na Rycerzowej. Od tego miejsca młodzież gimnazjalna podążyła szlakiem niebieskim do schroniska PTTK na Przegibku natomiast młodzież ponadgimnazjalna , udała się szlakiem czerwonym przez szczyt Rycerzowej do schroniska PTTK na Przegibku. Wszyscy dotarli na metę ze słońcem na niebie i na twarzy trochę tylko umorusani w błocie ale nie popsuło to dobrych humorów i aktywnie uczestniczyliśmy w grach i w zabawach posilając się pysznym bigosem i kiełbaską z grilla.

M. Ziomber i E. Oterman

no images were found

Udostępnij ten post
Skip to content