Konkurs „Poznaj….” pytania majowe

  1. Jednodniowy festiwal wyróżniający atrybut Śląska i stanowiący ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu. Ważne wydarzenie w regionie organizowane w czerwcu, w tym roku odbędzie się VII edycja. O jakie wydarzenie chodzi, kto odpowiada za jego koordynację i promocję?
  2. Dlaczego i jak nazwano Katowice w latach 1953 -1956?  Wymień 7 dzieł autora wnioskującego o przyjęcie ustawy zmieniającej nazwę Katowic.
  3. O kogo chodzi: lekarka ze Śląska, działaczka społeczna i polityczna. W czasie III powstania śląskiego zajmowała się rannymi, była też posłanką Sejmu Śląskiego. Leczyła biednych, porównywana do bohaterki amerykańskiego serialu. Jakie były jej losy w czasie II wojny światowej?

Zadanie dodatkowe

„NOC MUZEÓW W MAJU”

Odwiedź muzea, zrób sobie zdjęcie potwierdzające, że odwiedziłeś(-aś) wybrane muzeum.  Wykonaj prezentację z własnych zdjęć z krótkim opisem. Liczy się pomysłowość.

Udostępnij ten post
Skip to content