KONKURS „ZOSTAŃ SZKOLNYM MISTRZEM SUDOKU”

„Do poznania MATEMATYKI nie prowadzi królewska droga.” (Euklides)

Zapraszam WSZYSTKICH uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie MISTRZ SUDOKU.

I etap „TRENING”

Uczniowie otrzymują 3 łamigłówki sudoku do rozwiązania w domu. Do kolejnego etapu przechodzi osoba, która prawidłowo rozwiąże otrzymane diagramy i odda w wyznaczonym terminie nauczycielowi.11. III (poniedziałek) uczniowie otrzymują diagramy. Termin oddania: 15. III (piątek) do godziny 10.00. Rozwiązane diagramy składamy u nauczyciela matematyki. Wyniki zostaną podane 18.III.

II etap „PÓŁFINAŁ”

Uczniowie otrzymują dwa diagramy do uzupełnienia. Do kolejnego etapu przechodzi osoba, która prawidłowo rozwiąże otrzymane diagramy w wyznaczonym czasie. Termin: 21.III (czwartek) o godz. 13.10, w sali 24. Wyniki zostaną podane 22.III na szkolnej stronie internetowej.

III etap „FINAŁ”

Uczniowie otrzymują do uzupełnienia jeden diagram sudoku w ustalonym czasie. Tytuł „SZKOLNEGO MSTRZA SUDOKU” otrzymuje uczestnik, który w najkrótszym czasie prawidłowo uzupełni diagram sudoku. Termin: 25.III (poniedziałek), w sali 24. Wyniki zostaną podane 26. III na stronie internetowej szkoły.

Przewidziane nagrody:

 „ Szkolny Mistrz Sudoku”– otrzymuje ocenę 6 z matematyki, dyplom i cenną nagrodę rzeczową.

 II i III miejsce – otrzymują ocenę 5 z matematyki, dyplom i nagrodę rzeczową.

 wyróżnieni – dyplom i nagrodę rzeczową.

SUDOKU ( z japońskiego pojedynczy numer) to cyfrowa krzyżówka, jej celem jest wstawienie cyfr od 1 do 9 w każde z pól diagramu – siatki złożonej z 81 kratek, które ułożone są w kwadrat o bokach długości 9 kratek. Cały diagram jest podzielony na obwiedzione pogrubioną linią mniejsze kwadraty o wielkości 3×3 każdy. Na początku gry w kilku kratkach cyfry są już wstawione. Każda z cyfr może wystąpić tylko raz w rzędzie, kolumnie i małym kwadracie. Rozwiązanie SUDOKU wymaga głównie cierpliwości i odrobiny logicznego myślenia.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

 

Koordynator konkursu:

Renata Mrozik

 

 

Udostępnij ten post
Skip to content