Muzeum Historii Komputerów

W ramach współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Katowicach odbyła się wycieczka do Muzeum Historii Komputerów do pierwszego i jedynego w Polsce muzeum poświęcone historii komputerów i informatyki. Muzeum otworzone zostało 12 grudnia 2012 roku w budynku Wyższej Szkoły Mechatroniki w Katowicach-Szopienicach. Ekspozycję podzielono na trzy epoki czasowe: lata 60.–70, lata 80, lata 90.

Muzeum jest zamknięte w postindustrialnych pomieszczeniach, w których wystawionych jest ponad 200 komputerów, można prześledzić także historię nośników pamięci, oraz zobaczyć największą w Polsce kolekcję produktów MERA-ELZAB, włącznie z prototypowym mikrokomputerem ComPAN 16. Cała ekspozycja jest interaktywna. Wśród eksponatów znajduje się także komputer ODRA, uruchamiany dla zwiedzających. Muzeum uczy i bawi – pokazuje jednocześnie zabytkowy sprzęt z którego kiedyś człowiek był dumny, uważając go za niebywałe osiągnięcia.

Można pograć w gry, które znali już nasi rodzice, a my znamy kolejne wersje.

Renata Mrozik

no images were found

Udostępnij ten post
Skip to content