Osobliwości świata fizyki

27 września 2019 r. przedstawiciele klasy czwartej uczestniczyli w „Osobliwościach Świata Fizyki”. Jak co roku organizatorzy zaskoczyli nas nietuzinkowym podejściem do tej dziedziny wiedzy. W zabawny sposób przedstawili nam zjawiska fizyczne, które są nieodłącznym elementem codzienności.

Tematyka tegorocznych Osobliwości Świata Fizyki to:

  • „Pod napięciem” – na tym wykładzie uczniowie dowiedzieli się, że wyładowania atmosferyczne towarzyszą nam od zarania dziejów, a jednak wciąż fascynują i budzą grozę. Uczniowie poznali tajniki elektryczności od sposobów elektryzowania ciał do współczesności. Dowiedzieli się, czym jest i jak działa klatka Faradaya, łuk elektryczny.
  • „Ogień – wróg czy przyjaciel”– na tym wykładzie uczniowie dowiedzieli się, czym naprawdę jest ogień, na czym polega spalanie, co właściwie się pali, skąd biorą się dziwne kształty i kolory płomieni
Udostępnij ten post
Skip to content