PODSUMOWANIA PROGRAMU ERASMUS +

Opublikowany przez ZS7 Katowice Mastalerz Czwartek, 16 marca 2017

Udało mi się zobaczyć wiele niemieckich miast oraz poznać ich historię. Zdobyte przeze mnie doświadczenie i wiedzę oceniam bardzo dobrze. Nauczyłem się bardzo dużo nowych rzeczy, między innymi spawać czy naprawiać zepsute podzespoły pojazdu samochodowego. Praktyki w Niemczech dały mi dużo nowej wiedzy oraz doświadczenie związane z warsztatem samochodowym.

Tomasz L.

 

Dzięki wyjazdowi do Niemiec nauczyłem się spawać, czytać rysunki techniczne. Podszkoliłem swój język obcy oraz poznałem kulturę i tradycje panujące w tym kraju. Te praktyki dały mi pewność siebie oraz nauczyły mnie jak odnajdywać się w nowych sytuacjach. Udało mi się zwiedzić takie miasta jak Berlin, Lipsk czy Drezno. Zobaczyć i poznać historię tych miast oraz docenić ich architekturę. Wiedza i doświadczenie zdobyte dzięki projektowi Erasmus+ przyda mi się już w życiu codziennym, zarówno w szkole, jak i praktykach Liczę, że  pomoże mi znaleźć pracę w przyszłości.

Jakub T.

Podczas wyjazdu z programu Erasmus+ udało mi się zobaczyć warsztat niemiecki, salon Mercedesa, fabrykę BMW oraz muzea samochodowe. Nauczyłem się spawania, szlifowania pasowania elementów oraz czytania rysunków technicznych. Praktyki dały mi duży zasób nowej wiedzy oraz możliwość poznania niemieckiej kultury oraz zwiedzeniu wielu miast tego kraju. Zdobytą wiedzę i doświadczenie bardzo cenię oraz jestem szczęśliwy, że mogłem je zdobyć.

Michał U.

 

Uważam, że dzięki tym praktykom rozwinąłem swoją osobowość, nauczyłem się niezależności i potrafię sam podejmować trudne decyzje. Odbyty staż na praktykach będę mógł sobie dołączyć do CV, na co mój przyszły pracodawca na pewno zwróci uwagę i to właśnie dzięki temu mogę zostać wybrany na dane stanowisko. Ten wyjazd również polepszył moją znajomość języka angielskiego i niemieckiego. Prawdę mówiąc, po przebytym miesiącu w Schkeuditz, aż żal było stamtąd wracać. Praktyki oceniam bardzo pozytywnie i jestem zadowolony, że mogłem w nich uczestniczyć.

Adrian B.

Uważam, że taki program jak Erasmus+ to świetny projekt, który daje szanse na lepszą przyszłość. Dzięki możliwości wyjazdowi mogłem zobaczyć wiele ciekawych miejsc, poznać obcą kulturę, język a przede wszystkim pracować w zakładzie samochodowym i zdobywać cenne doświadczenie, które może się przydać w przyszłości.

Filip B.

 

Uważam, ze wyjazd zorganizowany w listopadzie do Schkeuditz był dla mnie niewyobrażalnie dużym krokiem naprzód w mojej edukacji, gdyż bardzo wiele nauczyłem się podczas jego trwania. Zajęcia prowadzone były z dużym zaangażowaniem i dały mi możliwość nauczenia się takich rzeczy jak,  obróbka ślusarska elementów pojazdu buggy oraz połączenie ich w konkretne części, umiejętność rozmowy na temat mechaniki w języku obcym, posługiwanie się specjalistycznym sprzętem diagnostycznym oraz naprawy uszkodzonych podzespołów. Zakwaterowanie było bardzo dobre czystość i komfort zamieszkania zapewniony był w stu procentach. Bardzo gorąco chciałbym pochwalić dania na stołówce oraz uprzejmą  administrację, która pomogła mi z paczką, którą wysłała mi rodzina. Atmosfera jaką tworzyła organizacja była naprawdę sympatyczna i chętnie wracałbym do tego miejsca i tamtych chwil. Wyjazdy w weekendy były naprawdę dobrym pomysłem, pomogły mi poznać tamtejszą kulturę jak i poprawiły moje zdolności komunikacyjne.

Gorąco dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania takich praktyk uważam,

że jest to wielka szansa na łatwiejszy start w dorosłym życiu jaką otrzymałem i zamierzam ją wykorzystać.

Grzegorz C.

 

Podczas wyjazdu na praktyki zagraniczne poznałem kulturę i obyczaje panujące w kraju gdzie przebywałem, zwiedziłem wiele ciekawych miejsc, poznałem zasady panujące na tamtejszych warsztatach i ich specjalistyczne wyposażenie. Nauczyłem się korzystać z niektórych: Migomatu, maszyny do zmiany opon, lampy stroboskopowej, testera ciśnienia sprężania i wielu innych. Nabrałem umiejętność organizacji pracy i wykonywania czynności przy pojazdach samochodowych takich jak np. obróbka głowicy, zmiana opon, naprawa instalacji elektrycznej, diagnozowanie silnika spalinowego, regeneracja przegubów na pędowych i wiele innych. Nauczyłem się również płynnie posługiwać językiem angielskim, jak i niemieckim. Nabrałem też pewności siebie w kontaktach międzyludzkich, gdyż miałem okazję poznać ludzi z różnych zakątków Europy. Wyjazd na miesięczne praktyki sprawił, że moja wiedza w zakresie motoryzacji znacznie się powiększyła, otworzył mi drogę na dalsze działanie w tym kierunku i pozostawił u mnie niedosyt i chęć starania się o możliwość kolejnego wyjazdu.

Antonio B.

 

Podczas praktyk w Niemczech zwiedziłem Berlin, Drezno, Lipsk, fabrykę BMW oraz salon Mercedesa i wystawy pojazdów. Nauczyłem się obróbki ręcznej elementów metalowych oraz odczytywanie rysunku technicznego, spawanie oraz dopasowywanie elementów do siebie według schematu. Praktyki za granicą dały mi duże doświadczenie w mechanice samochodowej oraz w obróbce ręcznej. Bardziej poznałem kolegów oraz zwiedziłem część Niemiec. Zdobyte doświadczenie oceniam jak najbardziej pozytywnie. w ciągu tego miesiąca zdobyłem ogromnie doświadczenie które w przyszłości może dać mi pracę marzeń.

Sebastian K. 

 

 

Udostępnij ten post
Skip to content