Praktyczna lekcja demokracji

„Młodzi głosują” – po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Program ten daje  możliwość młodym ludziom, także niepełnoletnim, wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju.  Uczniowie zdobywają  informacje na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów oraz zdobywają doświadczenie związane z aktywnością obywatelską i organizowaniem się dla dobra publicznego.

30 kwietnia w ramach akcji „Młodzi głosują „ odbyły się szkolne wybory prezydenckie. W komisji wyborczej zasiedli uczniowie klasy III T, a  uczniowie Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Gimnazjum wybierali Prezydenta RP spośród podanych 11 kandydatów. Celem akcji nie było wsparcie  żadnego z kandydatów lecz  poznanie poglądów uczniów, dostarczenie wiedzy  oraz zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.

no images were found

 

Udostępnij ten post
Skip to content