PYTANIA  KONKURSOWE – MARZEC Konkurs Poznaj Górny Śląsk, Katowice i swoją dzielnicę

  1.  Niedoceniany przez długie lata, artysta zbyt profesjonalny wśród amatorów i za bardzo naiwny pomiędzy malarzami profesjonalnymi. Zwany „śląskim van Goghiem”, uczeń Pawła Stellera, Józefa Bimlera i Czesława Rzepińskiego. Skomplikowany życiorys nie pozwolił mu uzyskać wykształcenia artystycznego, chociaż przez pewien czas studiował na drezdeńskiej Akademii Sztuk Pięknych.            O kogo chodzi? Z jakimi miejscami związane było jego życie i twórczość?
  2.  Wybitne jednostki zawsze mieszkały na Śląsku. Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Nobla było aż jedenaście osób urodzonych na Śląsku. Wymień nazwiska pięciu. W jaki sposób upamiętniono  Noblistę urodzonego w Katowicach. Udokumentuj dołączając własnoręcznie wykonane zdjęcie.
  3.  Które z najdłuższych rzek Polski mają swoje źródła na terenie województwa śląskiego?

 

ZADANIE DODATKOWE:

Wymień rezerwaty przyrody utworzone na terenie Katowic. Dlaczego te obszary są cenne ze względów przyrodniczych. Uzasadnij dołączając zdjęcia.

Udostępnij ten post
Skip to content