Pytania konkursowe „Poznaj Górny Śląsk, Katowice i swoją dzielnicę”

 

  1. Opisz działalność i wymień  założycieli powstałej  w początkowym okresie II wojny światowej w Katowicach organizacji konspiracyjnej.
  2. Jedna z kamienic na rynku tego miasta, powstała w XVI wieku, ma bardzo bogate dzieje. Bywali tam Jan III Sobieski, August II Mocny, Johann Wolfgang Goethe, Julian Ursyn Niemcewicz. Podaj adres. Przedstaw jej historię oraz sytuację obecną.
  3. Wymień międzynarodowe festiwale kulturalne odbywające się cyklicznie w Katowicach (5) oraz w innych miastach Górnego Śląska (5), a także 2 wydarzenia międzynarodowe w dziedzinie gospodarczej. Wybór uzasadnij.

ZADANIE  DODATKOWE

Od kilku lat w styczniu w Katowicach organizowane są obchody upamiętniające ważne dla mieszkańców Śląska wydarzenia. Na czym polega specyfika obchodów, jakie wydarzenia upamiętnia?

Dołącz własnoręcznie wykonane zdjęcie w miejscu docelowym obchodów. Oceniamy pomysłowość wykonania zadania.

Udostępnij ten post
Skip to content