Pytania w konkursie „Poznaj Górny Śląsk, Katowice, swoją dzielnicę”

  1. Katowicami wiąże się historia jednego z najbardziej znanych kremów na świecie. Jak brzmi jego nazwa, gdzie mieściła się filia firmy wytwarzającej go i pod jaką nazwą?
  2. Co łączy polskie motocykle w latach 30-tych XX w. z Katowicami?
  3. Rowery, gramofony, maszyny do szycia to produkty znanej w Katowicach firmy przeżywającej rozkwit w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Jak brzmi jej nazwa, gdzie mieściła się jej siedziba?

Zadanie dodatkowe

Zaplanuj wycieczkę „Uroki Katowic”, wybierz trzy miejsca, które według Ciebie koniecznie trzeba zobaczyć w Katowicach. Wybór uzasadnij. Poszukaj ciekawych miejsc, zrób zdjęcia, opisz atrakcję turystyczną. Informacje mają być przydatne turystom zwiedzającym Katowice. Na pewno znajduje się w naszym mieście wiele miejsc, które nie zostały tam opisane, a o tych co już są można powiedzieć więcej.

  • Co punktujemy:
  • pomysłowość  2 pkt
  • własne fotografie 4 pkt – co najmniej 3 zdjęcia przedstawiające miejscowość, zabytek, ciekawe przyrodniczo miejsce czy inną atrakcję turystyczną;
  • opis 4 pkt – ciekawy opis uzasadniający wybór miejsca lub wybranej atrakcji turystycznej zachęcające do jej zobaczenia.
Udostępnij ten post
Skip to content