Rajd górski

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie Górskim, którego celem było propagowanie kultury, historii oraz walorów krajoznawczych Beskidu Śląskiego. W wyprawie brali udział także uczniowie z kilku innych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Katowic. Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy, których zadaniem było pokonanie szlaków górskich o różnym stopniu trudności z metą przy schronisku o nazwie „Chata Wuja Toma” na Przełęczy Karkoszczonka. Przy schronisku zostały rozegrane różne konkursy, m.in. konkurs plastyczny, podnoszenie płachty, wchodzenie na ściankę wspinaczkową, konkurs wiedzy o Beskidzie Śląskim. W rezultacie zdobyliśmy dwa puchary i kilka dyplomów dla naszej szkoły. Na uczestników czekała także przepyszna kiełbaska z rożna i malinowa herbata. Będziemy ten Rajd długo wspominać i już nie możemy się doczekać następnego.

Anna Matlok

fotki klasy IT