W IPN w Katowicach

„Porzućcie nadzieję, którzy tu wchodzicie – katowickie więzienie w latach 1939-1953”

Pod takim tytułem odbyły się zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy IV Technikum. Zajęcia przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach prowadzone były na terenie Aresztu Śledczego przy ulicy Mikołowskiej. W czasie zajęć uczniowie poznali historię obiektu oraz losy więźniów w okresie okupacji hitlerowskiej i więźniów politycznych w latach 1945-1953. Wówczas katowickie więzienie było miejscem kaźni patriotów walczących o niepodległą Polskę. Ta nietypowa lekcja historii dostarczyła nie tylko wielu cennych informacji, rozszerzyła wiedzę o mieście, ale przede wszystkim dostarczyła niesamowitych wrażeń i skłoniła do refleksji na temat własnych, codziennych zachowań.

Grażyna Szynol

 

Udostępnij ten post
Skip to content