Z dziejów ulicy Warszawskiej

„Z dziejów ulicy Warszawskiej” –
 wystawę fotografii, pocztówek i map przygotowało i udostępniło naszej szkole Muzeum Historii Katowic. Uczniowie i pracownicy ZS nr 7 mają niebywałą okazję i przyjemność  podziwiać przygotowaną ekspozycję.


Ulica Warszawska to jedna z najważniejszych ulic w Katowicach, w dzielnicy Śródmieście. Przy niej powstał pierwszy w Katowicach hotel i pierwsza apteka. W XIX wieku był to ważny trakt, prowadzący do Mysłowic. Można odnieść wrażenie, że to bardziej aleja niż ulica, szeroka, przestronna, z ciekawą zabudową, a powstała jeszcze zanim narodziło się miasto. Obecnie  stanowi główny szlak pieszo-komunikacyjny ścisłej strefy centrum miasta.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią ulicy Warszawskiej do odwiedzenia naszej szkoły.

W dniu 24 października br. o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta akademia „ W samo południe – w hołdzie powstańcom śląskim” z okazji rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego uwieńczona uroczystym zamknięciem wystawy.

Udostępnij ten post
Skip to content