„Dobre i złe strony Internetu”

Uczniowie klasy I Technikum w dniu 9 lutego uczestniczyli w spotkaniu z cyklu Eurocafe, zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice na temat: „Dobre i złe strony Internetu”. Spotkanie odbyło się ponownie w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Było niezwykle ciekawe, chociaż korzyści, które dostarcza posiadanie dostępu do Internetu są powszechnie znane: informacje, rozrywka, nowe znajomości. Nie wszyscy jednak są świadomi niebezpieczeństw czyhających na młodych użytkowników. Prowadzący zajęcia, przedstawiciel policji, zwracał uwagę głównie na zagrożenia, wskazywał na niewłaściwe wykorzystywanie Internetu naruszające dobra osobiste drugiego człowieka. Należy pamiętać, że takie działania zawsze wiążą się z konsekwencjami prawnymi, a w Internecie wbrew pozorom nikt nie jest anonimowy!

G. Sz.

no images were found

Udostępnij ten post
Skip to content