Dzień Śląski 2023

Tradycją naszej szkoły jest coroczne obchodzenie „Dnia Śląskiego”, w którym uczestniczą uczniowie i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Impreza doskonale odzwierciedla charakterystyczne cechy naszego regionu oraz zapewnia bezpośredni kontakt z żywym folklorem śląskim, zwłaszcza z gwarą. W tym roku nasi szkolni artyści zaprezentowali występy kabaretowe oraz piosenki, które zostały wykonane wspólnie z naszym szkolnym zespołem MASTALERZ BAND.
Dzięki tej corocznej, ważnej uroczystości mieliśmy możliwość ogłosić również wyniki konkursu, który odbył się na przełomie stycznia i lutego pod patronatem honorowym Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej. Konkurs ”Stanisław Mastalerz oczami uczniów Zespołu Szkół nr 7 w Katowicach” to wspaniały pomysł na poszerzenie wiadomości o życiu i twórczości patrona naszej szkoły Stanisława Mastalerza. Osoby przystępujące do konkursu mały stworzyć album przedstawiający życiorys tego zasłużonego kapitana piechoty Wojska Polskiego, działacza niepodległościowego, kawalera Orderu Virtuti Militari oraz uczestnika powstań śląskich. Po podsumowaniu tej najważniejszej w tym roku szkolnym lekcji historii, wszyscy zostali zaproszeni na przepyszny poczęstunek bo smakołyki jak chleb z tustym, szałot i kołocze zna doskonale każdy w naszym regionie!

Udostępnij ten post
Skip to content