„Edukacja Globalna w Kinie”

W dniu 21 listopada 2013 r. klasa IV Technikum uczestniczyła w zajęciach dotyczących problematyki globalnej. Organizatorem wydarzenia pod nazwą „Edukacja Globalna w Kinie” – święto edukacji globalnej na Uniwersytecie Śląskim była Fundacja Inicjatyw Demokratycznych. Celem projektu było uświadomienie istnienia pewnych zjawisk i współzależności globalnych.

Doskonale połączono wykład, projekcję filmów, wystawę dotyczącą Krajów Globalnego Południa oraz poczęstunek z produktów Sprawiedliwy Handel – FAIR TRADE. Uczniowie mogli dowiedzieć się więcej, m. in. o warunkach pracy w fabrykach odzieży w Indiach, problemach z dostępem do edukacji w Afryce, sytuacji praw człowieka na Białorusi oraz współczesnych wyzwaniach dotyczących ekologii.

Bardzo ciekawa i atrakcyjna forma zdobywania wiedzy. Zwykle nie myślimy o tym, że nasze decyzje , podejmowane podczas zakupów, mają wpływ na życie innych ludzi i środowisko naturalne. Wybierając produkty Sprawiedliwego Handlu, możemy przyczynić się do poprawy stopy życiowej najbiedniejszych społeczności Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej, Karaibów i Oceanii.

Grażyna Szynol

 

Udostępnij ten post
Skip to content