Szkolny Ambasador Krwiodawstwa

Czwórka uczniów klasy II T, wraz z rówieśnikami z innych szkół, uczestniczyła w prelekcji zorganizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach na temat propagowania idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży. Uczestnicy spotkania zostali oficjalnie mianowani Szkolnymi Ambasadorami Krwiodawstwa. Otrzymali podstawowe informacje na temat kwalifikowania dawców i odpowiedniego przygotowaniu się dawcy do oddania krwi. Uświadomili sobie, iż zapotrzebowanie na krew jest olbrzymie. Krew to przecież życiodajna substancja, której nie można w żaden sposób wyprodukować, można ją jedynie otrzymać od drugiego człowieka. Po wykładzie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Centrum Krwiodawstwa, gdzie zobaczyli m. in. punkt rejestracji krwiodawców, salę pobierania krwi, a nawet laboratorium, w którym krew jest badana zanim trafi do osoby potrzebującej. Następnie każdy uczestnik otrzymał komplet ulotek i plakatów, które posłużą do propagowania krwiodawstwa na terenie szkoły.

Opiekun Szkolnego Koła Krwiodawców

Anna Matlok

no images were found

Udostępnij ten post
Skip to content