Europejski projekt podcastowy o bioróżnorodności i ekologii

Dnia 26 października 2022 roku rozpoczął się europejski projekt podcastowy o bioróżnorodności i ekologii.

Do udziału w projekcie organizowanym przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce we współpracy z Fundacją Pole Dialogu zaproszeni zostali uczniowie klasy 1b i 2tb oraz Młodsi Ambasadorowie programu EPAS, którzy pod okiem 🐝Agnieszki Nowak Fundacja Łąka (warsztaty o bioróżnorodności)

Uczniowie poznawali dlaczego należy tworzyć łąki.

Wkrótce 🎙Katarzyna Błaszczyk @Torba Reportera i Podcastera (poprowadzi warsztaty o nagrywaniu podcastów)

Chcemy walczyć o bioróżnorodność, promując uprawę łąk kwietnych zamiast trawników, dominacja trawników w miastach nie wspiera ochrony bioróżnorodności. Monokulturowe trawniki zostały nawet nazwane „zielonymi pustyniami”. To obszary, na których rosną rośliny, ale tylko dwa lub trzy gatunki. Nie mają więc nic wspólnego z naturalną bioróżnorodnością obecną przed ludzką ingerencją.

Chcemy, aby łąki kwietne były alternatywą dla trawników, te i wiele innych tematów poruszaliśmy.

#podcasty #warsztatydlamłodzieży #parlamenteuropejski 

Udostępnij ten post
Skip to content