II środowiskowa impreza integracyjna Załęże 2014

9 października br. po południu przy naszej szkole odbyła się już po raz kolejny środowiskowa impreza integracyjna. Festyn rozpoczął się o godz. 14.00 przywitaniem znamienitych gości.

Uczestników zabawiały występy młodych rozśpiewanych i roztańczonych aktorów z okolicznych szkół oraz innych placówek (SP 20, SP 22, MDK Załęże, Domu Aniołów Stróżów, Klubu Wysoki Zamek) a także naszej szkoły. Młodzi artyści przygotowali np. ,,Pomstę” po śląsku, efektowny wywiad z górnikiem, pokaz freestylu football, wykonali znane piosenki i pokazali przygotowane na tę okazję układy taneczne. Prawdziwym gwoździem programu okazał się Fakir Show. Dwaj Fakirzy wykazali się imponującymi umiejętnościami. Również profesjonalny zespół muzyczny GolDsound włączył do zabawy, śpiewu i pląsów całą publiczność.

Dzieci miały okazję odwiedzić wóz strażacki i obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych. Zorganizowano także gry i zabawy sportowe dla chętnych.

Wszyscy zebrani uczestniczyli we wspólnym biesiadowaniu. Dla nikogo nie zabrakło kiełbasek, grochówki i innych smakołyków.

Atrakcyjna rozrywka, piękna jesienna aura i ciepły poczęstunek sprzyjały wspólnej zabawie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niewątpliwie festyn zaktywizował i zintegrował lokalną społeczność i młodzież szkolną z Załęża i okolic.

Bardzo dziękujemy różnym instytucjom, a szczególnie CAL Załęże, za pomoc w zorganizowaniu festynu. Myślimy już o kolejnym w przyszłym roku. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych do współorganizacji imprezy.

Maria Kruczyńska

 

no images were found

Udostępnij ten post
Skip to content