Jesienny Korowód Niepodległości

17 października 2018 roku nasza szkoła oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Romualda Mielczarskiego zorganizowała z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – „Jesienny Korowód Niepodległości”

Uroczystość honorowym patronatem objęli: Prezydent miasta Katowice – Marcin Krupa i Dyrektor Wydziału Nadzoru Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach – pani Magdalena Zymon. 

 W marszu wzięli udział m.in.: Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Katowicach pan Sławomir Witek, Radni Miasta Katowice : Borys Pronobis i Józef Zawadzki, Komendant VII Komisariatu Policji – Marcin Wieczorkiewicz, przedstawiciele WKU mjr Dariusz Ossowski i z Wojewódzkiego Sztabu Wojewódzkiego mjr Łukasz Markowski, komendant Straży Miejskiej Paweł Szeląg, przyjaciel szkoły – pan Jerzy Dolinkiewicz z Muzeum Historii Katowic, przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 Teresa Bracka i Grzegorz Grześkowiak, dyrektorzy szkół i przedszkoli z dzielnicy Załęże i Tysiąclecie, przedstawiciele Domu Aniołów Stróżów oraz dzieci i młodzież szkół: ZSiP nr 2, SP nr 22, SP nr 58, SP nr 59, SP nr 60, ZSO nr 3, SP nr 66 i Przedszkola nr 39 oraz dzieci – podopieczni Domu Aniołów Stróżów.

Przemarsz odbył się ulicami dzielnicy Załęże i Tysiąclecie, na czele pochodu zaprezentowała się Górnicza Orkiestra Dęta którą dyrygował pan Andrzej Pisarzowski. Uroczystość zakończyła się na boisku Orlik przy ul. Gliwickiej, gdzie odbyła się cześć artystyczna i wręczenie nagród w przeprowadzonych wcześniej, międzyszkolnych konkursach. Uwieńczeniem imprezy było zaproszenie wszystkich uczestników na żołnierską grochówkę.

Udostępnij ten post
Skip to content