Konkurs języka angielskiego

           Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły tj. Zespołu szkół nr 7 w Katowicach Adam Morak z klasy 3 Branżowej brał udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Języka Angielskiego – The English Language Contest – Fox 2022 zorganizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku – Białej pod patronatem naukowym instytutu filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W regionie katowickim przebieg konkursu koordynuje Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe „DELTA” dla uczniów wszystkich typów szkół.

          Konkurs podzielony jest a pięć kategorii. Nasz uczeń brał udział w kategorii LIONS przeznaczony dla klas: I, II liceów i techników oraz klas I, II, III  szkół branżowych pierwszego stopnia.

W konkursie brało udział 15492 uczestników . W kategorii LIONS brał udział 1539 uczestników. Adam Morak otrzymał wynik bardzo dobry stanin IX – 127,5 (85%) dla kategorii LIONS punktacja od 121,25 do 150,00 punktów. Taki wynik konkursu z pośród 1539 uczestników uzyskało 59 uczestników. Adam Morak otrzymuje dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie, nagrodę II stopnia (karta podarunkowa). Uczeń uzyskał 8 miejsce w regionie i 6 miejsce w powiecie. W Zespole szkół nr 7 w Katowicach koordynatorem konkursu była pani mgr Paulina Herbik.

            Cieszymy się ogromnie i zachęcamy młodsze roczniki do brania udziału w przyszłości w konkursach.

Udostępnij ten post
Skip to content