„Kulinarna podróż po zdrowie”

Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum biorą udziału w konkursie: „Kulinarna podróż po zdrowie” w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka w Katowicach.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie zdrowego odżywiania się. Jedzenie to nie tylko konieczność (dostarczenie do organizmu odpowiednich składników) ale i wielka przyjemność. Sztuka kulinarna to nie tylko sporządzanie potraw ale ich właściwe podanie przy pięknie nakrytym stole. To również znajomość etykiety.

Nie znaleźliśmy się na podium, ale dziewczęta z klasy II g Kinga Kałkowska i Patrycja Malinowska wyróżniły się bardzo ładną pracą w sali technologicznej przygotowując kotlety. Musieliśmy składać serwetki, odgadywać warzywo z ząbkami i.t.d.

no images were found

Udostępnij ten post
Skip to content