Nabór do trzeciej edycji Programu Akcelerator Fundacji Inter Cars

Szanowni Państwo,  

Informujemy, że wystartował nabór do trzeciej edycji Programu Akcelerator Fundacji Inter Cars. Na zgłoszenia kandydatek i kandydatów czekamy do 30 kwietnia.

W tej edycji Program Akcelerator to stypendium w wysokości 9 000 złotych oraz rozbudowane wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe dla uczennic i uczniów techników i szkół branżowych. Program został skonstruowany tak, aby każdy mógł skorzystać z niego zgodnie ze swoimi ambicjami, planami i potrzebami.    

Laureatki i laureaci stypendium, oprócz wsparcia finansowego, rozwiną i wzmocnią kompetencje przyszłości, biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach organizowanych przez Fundację Inter Cars, kursach językowych i zjazdach. Będą również objęci opieką mentorów z Grupy Inter Cars i pojadą na letni obóz edukacyjny w czasie wakacji 2025. 

 

KTO MOŻE SIĘ ZGŁASZAĆ?   

·       O udział w Programie Akcelerator mogą ubiegać się ambitni i utalentowani uczniowie, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami oraz realizują pasje i zainteresowania związane z naukami technicznymi i inżynieryjnymi, w tym mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką, logistyką, informatyką i innymi dziedzinami związanymi z mobilnością, motoryzacją lub logistyką oraz planują dalszą edukację w tych kierunkach. 

·       Kandydatki i kandydaci powinni angażować się w działania na rzecz środowiska, społeczności szkolnej lub lokalnej, mieć doświadczenie w wolontariacie lub działalności charytatywnej.   

·       Do Programu mogą zgłaszać się uczennice i uczniowie techników i szkół branżowych, którzy w momencie składania wniosku uczęszczają do klas 2, 3 lub 4

 

HARMONOGRAM 

·       1-30 kwietnia rejestracja wniosków na  www.fundacja.intercars.eu/akcelerator,  

·       Do 20 maja Fundacja poinformuje wnioskodawców o wynikach I etapu naboru, 

·       Do 31 maja zaproszeni do II etapu kandydaci przygotują krótki film oraz esej z prezentacją swoich osiągnięć,  

·       12 lipca Fundacja ogłosi nazwiska tegorocznych stypendystek i stypendystów – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie po rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025.  

 

JAK SZKOŁA MOŻE SIĘ ZAANGAŻOWAĆ?  

·                 Prosimy o poinformowanie społeczności uczniowskiej o trwającym naborze do Programu i przekazanie im adresu www.fundacja.intercars.eu/akcelerator, pod którym znajdą formularz do rejestracji.  

·                 Uczennice i uczniowie zainteresowani Programem zgłoszą się do Państwa po pisemną rekomendację, której dostarczenie jest warunkiem wzięcia udziału w konkursie o stypendium. Prosimy o napisanie opinii o uczennicy/uczniu, zawierającej informacje o jej/jego zainteresowaniach, dokonaniach i planach. Prosimy też o uwzględnienie innych ważnych informacji (np. sytuacji materialnej, rodzinnej lub zdrowotnej ucznia), które mogą nam pomóc w podjęciu decyzji, komu zaoferować stypendium.  

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony www Programu Akcelerator, na której oprócz formularza zgłoszeniowego, znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące programu stypendialnego, w tym regulamin i lista wymaganych dokumentów.

 

Udostępnij ten post
Skip to content