Nasz duży sukces!

26 października 2021 r. w siedzibie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej odbył się I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik/mechanik pojazdów samochodowych rywalizowali o miano najlepszej drużyny, realizując zadania praktyczne i teoretyczne z wykorzystaniem technologii VR.  Równolegle trwała II Wojewódzka Konferencja projektu „Śląskie. Zawodowcy” KSSE Szkoła przyszłości. W konferencji wzięli udział m.in. przedsiębiorcy, szkoły realizujące kształcenie zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pracodawców, instytucje otoczenia biznesu i doradcy zawodowi ze Śląska oraz innych regionów kraju.

W turnieju były cztery rywalizacje praktyczne i dwa testy teoretyczne.

  • oświetlenie samochodowe – test wiedzy
  • akumulatory samochodowe – test wiedzy
  • zawieszenie – amortyzatory – zadanie praktyczne
  • regeneracja zacisków – zadanie praktyczne
  • wymiana opon i wyważanie kół – zadanie praktyczne
  • wymiana oleju – zadanie praktyczne

W wydarzeniu brało udział ponad 20 szkół z całego województwa. Nasza drużyna w składzie Marcin Król i Michał Chechelski z klasy 3T1 wraz z opiekunem Piotrem Głazem zaszczytne zdobyła 3 miejsce. 

Udostępnij ten post
Skip to content