Obywatele na start! – gra miejska

Obywatele na start już za nami!

Ponad 100 osób, 10 punktów kontrolnych i 3 godziny. Tak w liczbach wyglądała Gra Miejska pt. „Obywatele na start!”, która zorganizowana została przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice 24 maja.

Punktualnie o godzinie 10.00 wszyscy zawodnicy przybyli do Europe Direct – Katowice, aby otrzymać swoje pakiety startowe i rozpocząć Grę. W ciągu trzech godzin musieli oni odwiedzić 10 miejsc dokładnie zaznaczonych na mapie Katowic i wykonać 10 zadań. Za każde zadanie otrzymywali punkty, które następnie zostały zliczone i pozwoliły na wyłonienie zwycięskiego zespołu.

Nasi zawodnicy zawitali więc do Centrum Dokumentacji Europejskiej, gdzie czekało na nich zadanie merytoryczne – musieli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej i wypełnić przygotowany tekst. Odwiedzili oni także Inkubator Społecznej Aktywności. W tym punkcie wymyślali hasło promujące Europejski Rok Obywateli 2013 i zachęcali przypadkowych przychodniów do zrobienia sobie z nim zdjęcia. Byli także na terenie Uniwersytetu Śląskiego gdzie pomagali wolontariuszom z Azerbejdżanu i Rumunii, którzy przebywali w naszym kraju w związku z Wolontariatem Europejskim, dotrzeć do dworca PKP – po angielsku oczywiście.

Ich wyprawa zakończyła się na mecie – w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie wszyscy mogli trochę odpocząć po męczącym dniu. Pierwszy na mecie był nasz zespół chociaż zebrał za mało punktów, aby być na podium.

Nasze drużyny „III T” Patryk Pustuł, Tomek Parada, Beniamin Hoffman, Grzesiu Dors byli 4 zespołem, kolejnym „Inni niż wszyscy” – Kuba Samorajski, Kamil Karaszewski, Piotrek Lipa , Piotrek Śmilowski, później w kolejności były „Francuskie sprężyny” – Olek Policha, Zbyszek Piechuła, Damian Hadaś i Krystian Kowolik.

Z gimnazjum startowali Michał Seweryn, Patryk Koj, Bartek Spałek pod opieką Renaty Mrozik.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników zabawy.

Udostępnij ten post
Skip to content