Rywalizacja europejskich drzew rozpoczęta!

1 lutego rozpoczęło się głosowanie na Europejskie Drzewo Roku.

Polskim kandydatem tego prestiżowego plebiscytu jest Dąb Wybickiego z Będomina, rywalizujący z dębami z Czech, Słowacji, Szkocji, Francji, Włoch i Walii, a także wiązem z Bułgarii, dziką gruszą z Węgier oraz topolą z Irlandii. W ubiegłym roku polski platan z Kóz zajął II miejsce. Powtórzmy ten sukces!

Glosy oddawać można na stronie www.treeoftheyear.org.

Zawalczmy o miejsce na podium wspólnymi siłami – głosujmy!

Konkurs Drzewo Roku prowadzony jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta St. Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partner strategiczny: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:  Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

Udostępnij ten post
Skip to content