Śląski Festiwal Nauki

Szanowni Państwo,

niezwykle cieszy nas fakt, że zainteresowanie Śląskim Festiwalem Nauki KATOWICE z roku na rok jest coraz większe. W tym roku nie możemy jak zawsze zaprosić Państwa do przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego, by zaprezentować szeroki wachlarz stanowisk pokazowych. Przygotowaliśmy jednak dla Państwa alternatywę – dedykowany specjalnie dla Państwa festiwal w formule online od 11 do 15 października br.

Uruchomiliśmy już rejestrację na wybrane wydarzenia, a 30 września br. o godz. 17:00 ruszy dodatkowy nabór na bogatą ofertę wykładów ze wszystkich obszarów wiedzy, w których będzie mogła wziąć udział duża liczba odbiorców online. Dodatkowo, by jak największa liczba osób mogła skorzystać z warsztatów zwiększyliśmy limit uczestników. Limity na poszczególnych aktywności powstały z myślą o komfortowych warunkach uczestniczenia w nich – dzięki temu uczestnicy będą mieli możliwość interakcji z prowadzącym. Rejestracja dostępna będzie na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl

Proszę pamiętać, że każdy zarejestrowany uczestnik może wziąć udział w aktywności indywidualnie – na swoim komputerze lub grupowo poprzez wyświetlenie wykładu/warsztatów na projektorze np. w sali lekcyjnej (np. w sytuacji gdy cała klasa ogląda wydarzenie w pomieszczeniu szkolnym – w tym przypadku istotne jest zapewnienie możliwości przekazywania pytań przez opiekuna grupy).

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będą mogli Państwo teraz skorzystać z proponowanych atrakcji w ich planowanym czasie, nic straconego – cały program online po transmisji zostanie udostępniony na stronie festiwalu, by mogli Państwo z niego korzystać podczas lekcji w dowolnym czasie.

Oprócz uczestnictwa w szkolnym programie online, bylibyśmy wdzięczni również za wsparcie informacyjne wśród  uczniów i rodziców o możliwości indywidualnego oraz rodzinnego uczestnictwa w Festiwalu,  w niedzielę 10 października br. w Katowicach (plenerowe Miasto Nauki rozciągające się od rynku w aż do ul. Dudy-Gracza). Tego dnia można uczestniczyć w warsztatach i wykładach w trybie stacjonarnym, a także zapoznać się z blisko 200 pokazami naukowymi w kilkunastu strefach specjalnych. Wszystkie atrakcje naukowe zaprojektowano z myślą o wszystkich grupach wiekowych, które wspólnie mogą korzystać z oferty edukacyjnej Festiwalu.

Program, a także wszelkie informacje dotyczące Festiwalu dostępne są na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl. W razie pytań proszę o kontakt za pośrednictwem adresu e-mail: sfn.grupy@us.edu.pl

Z wyrazami szacunku

Aleksandra Wal

 

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Centrum Promocji

Biuro Wydarzeń Akademickich

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice

e-mail: sfn.grupy@us.edu.pl

Udostępnij ten post
Skip to content