STREFA ŻÓŁTA NA OBSZARZE CAŁEJ POLSKI

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice,

Rozporządzenie Rady Ministrów z 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadza obowiązek zakrywania ust i nosa zarówno dla osób przebywających na obszarze czerwonym, jak i żółtym.
W szkole obowiązują wprowadzone wcześniej zasady umieszczone na stronie internetowej w zakładce ważne informacje związane z koronowirusem.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo chcemy zaostrzyć i stanowczo podkreślić niektóre zapisy.
Zalecamy:
– bezwzględne zakrywanie ust i nosa w przestrzeni wspólnej (korytarze, toalety, szatnie) jest obowiązkowe dla uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i innych osób przebywających na terenie szkoły;
– bezwzględnie należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum;
– bezwzględnie w klasach gdzie odstępy nie mogą być zachowane uczniowie w czasie lekcji przebywają w maseczkach lub przyłbicach.

– w czasie trwania zajęć praktycznych uczniowie zobowiązani są do noszenia maseczek/ przyłbic,

– Rodzic/Opiekun przychodzący do szkoły powinien posiadać maseczkę i poddać się ograniczeniom w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzonym na terenie szkoły;
– jeżeli podczas przerwy na boisku szkolnym nie można zachować dystansu społecznego 2m, należy zakrywać usta i nos;
– bezwzględnie pamiętajmy o częstym myciu rąk, dezynfekcji i dystansie społecznym;
– w przypadku wystąpienia zakażenia koronowirusem w najbliższym otoczeniu ucznia, pomimo dokonania zgłoszenia w Sanepidzie, prosimy poinformować o tym fakcie również wychowawcę klasy.
    Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego rodzinnego ogródka działkowego, plaży, a także dla osoby uprawiającej sport.

Zarządzenie obowiązuje od 12 października 2020r.