Szczepionki przeciw wściekliźnie lisów wolno żyjących

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach informuje, że w dniach 14-23.04.2013r. na terenie całego województwa śląskiego odbędzie się wykładanie z samolotów szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów wolno żyjących.

Szczepienie będzie prowadzone z samolotów lecących w linii prostej na wysokości 200 metrów. Szczepionka w postaci brykietek zawiera osłabiony wirus wścieklizny. Sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka, jednak w przypadku kontaktu człowieka z płynną zawartością kapsułki należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższym lekarzem medycyny lub właściwą terytorialnie placówką służby zdrowia. Dodatkowo należy bezzwłocznie umyć bieżącą wodą z mydłem ręce oraz inne części ciała, które zetknęły się z płynną szczepionką.

Wszelkich dodatkowych informacji ww. sprawie udzielać będzie Rzecznik Prasowy Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Katowicach.

Udostępnij ten post
Skip to content