Wycieczka do Biblioteki Śląskiej

  „ Czytanie to najlepszy sposób uczenia się.
                         Czytanie najlepszą nauką
” 📖📖

Klasa IV T1 w Bibliotece Śląskiej

Uczniowie klasy 4 T1 udali się do Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jest ona biblioteką publiczną i wojewódzką o statusie naukowym, w której  kontynuowane są tradycyjne kierunki specjalizacji zbiorów, zgodne z polityką gromadzenia przyjętą przez poprzedniczki Biblioteki Śląskiej – Bibliotekę Sejmu Śląskiego (1922–1936) oraz Śląską Bibliotekę Publiczną im. J. Piłsudskiego (1936–1945)

Uczniowie zwiedzali poszczególne działy biblioteki, zapoznali się  z funkcjonowaniem biblioteki, rodzajami gromadzonych zbiorów, a także warunkami korzystania z wypożyczalni oraz czytelni. Uczestniczyli również
w specjalnie przygotowanych pokazach, m.in. na temat: „Najmniejsze, największe – różne wymiary książek” czy „Historia zbiorów audiowizualnych”.

Wycieczka udana, dużo ciekawych informacji, wszystkim polecamy. Warto znać
i odwiedzać takie miejsca.

Udostępnij ten post
Skip to content