X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o BHP

W Centrum Kształcenia Praktycznego odbył się jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o BHP dla uczniów szkół zawodowych.

W konkursie udział wzięło 75 uczniów ze szkół z Mysłowic, Sosnowca i Katowic. Jak co roku uczestnicy startowali w trzech etapach, po testach pisemnych musieli wykazać się również znajomością zasad BHP i przeciwpożarowych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także opanować zainscenizowane sytuacje wypadkowe. Startowali w branży mechanicznej, samochodowej, elektryczno-elektronicznej i fryzjerskiej.

Zanim rozpoczęto zmagania konkursowe, młodzież obejrzała przygotowaną przez Państwową Inspekcję Pracy prezentację i wysłuchała prelekcji na temat umów o pracę, prawa pracy i sytuacji wypadkowych w pracy.

 

Branża samochodowa:

1. miejsce – Adrian Zakrzewski – ZSP7 Katowice

3. miejsce – Marcin Gawęcki – ZSP7 Katowice

więcej na stronie: http://gazetamyslowicka.com/wydarzenia/2015/02/x-miedzyszkolny-konkurs-wiedzy-o-bhp/

Udostępnij ten post
Skip to content